ساعات کار شرکت روزهای شنبه تا پنجشنبه از 8 صبح تا 4 عصر
Blog

nvr چیست؟

دستگاه nvr مخفف کلمه network video recorder است و از آن برای ضبط تصاویر دوربین های تحت شبکه استفاده میشود.

دستگاه های nvr را معمولا از نظرهای مختلفی دسته بندی می کنند. از مهترین آیتم ها برای طبقه بندی میتوان به تعداد کانال ها و پهنای باند ورودی دستگاه nvr اشاره کرد.

– تعداد کانال های رایج برای دستگاه های NVR عبارتند از:

دستگاه 4 کانال: قابلیت نصب تا 4 دوربین شبکه
دستگاه 8 کانال: قابلیت نصب تا 8 دوربین شبکه
دستگاه 16 کانال: قابلیت نصب تا 16 دوربین شبکه
دستگاه 32 کانال: قابلیت نصب تا 32 دوربین شبکه

– مقدار پهنای باند ورودی دستگاه تعیین می کند که دستگاه توانایی پردازش چه حجمی از اطلاعات را دارد. این ویژگی زمانی اهمیتش مشخص میشود که شما بخواهید دوربین هایی با کیفیت تصویر خیلی بالا به دستگاه متصل کنید. در این صورت نیاز است که ترافیک شبکه را محاسبه کرده و بعد از آن NVR مناسب را انتخاب کنید.

نکات مهم هنگام انتخاب دستگاه NVR:

1- تطبیق داشتن پروتکل دستگاه و دوربین ها: مرحله اول هنگام انتخاب دستگاه NVR ،تطبیق داشتن دستگاه با پروتکل دوربین ها میباشد. باید این نکته را در نظر گرفت که در سیستم های شبکه، نمیتوان همانند دستگاه های انالوگ هر نوع دوربینی را بدون توجه به مدل و تولید کننده به سیستم اضافه کرد. اگر می خواهید از مدل های دوربین مختلفی در یک محل استفاده کنید باید توجه داشته باشید که همه ی دوربین ها حاوی پروتکل Onvif باشند. این پروتکل یک پروتکل مشترک بین تولید کننده های متفاوت میباشد که این قابلیت را به شما میدهد تا دوربین های مختلف را در یک سیستم نصب کنید.

2- تعداد کانال های دستگاه: تعداد کانال های دستگاه ذخیره ساز یا باید با تعداد دوربین های نصب شده در محل برابر باشد یا از تعداد دوربین ها بیشتر باشد.

3- بالاترین کیفیت ضبط دستگاه: در کاتالوگ دستگاه ذخیره ساز معمولا بالاترین کیفیت قابل ضبط در دستگاه قید شده است. دقت کنید که این کیفیت الزاما باید از کیفیت تصویر دوربین های شما بیشتر باشد در غیر این صورت دستگاه، توانایی ضبط تصویر دوربین ها را با کیفیت واقعیشان را ندارد.

4- پهنای باند ورودی دوربین: دستگاه NVR پهنای باند محدودی در ورودی دارد. این به این معنا میباشد که اطلاعات ورودی دستگاه باید در محدوده ای خاص تعریف شوند. در صورتی که از تعداد زیادی دوربین با کیفیت بالا در مکان استفاده می کنید باید دقت کنید که اطلاعات ارسالی به دستگاه از پهنای باند ماکزیمم آن بیشتر نباشد. این پهنای باند را با واحدMbps در مشخصات دستگاه نشان می دهند.

5- کیفیت تصویر خروجی دستگاه: دستگاه NVR دارای دو خروجی دیجیتال برای نمایش تصاویر است. این خروجی ها به شما قابلیت مشاهده تصاویر را تا کیفیت مشخصی را میدهند. برای مثال امکان دارد شما یک دوربین 5مگا پیکسل در محل بکار برده باشید و دستگاه نیز قابلیت ضبط با این کیفیت را داشته باشد اما شما در مانیتور یا تلویزیون خود تصاویر را با کیفیت 2 یا 3 مگا پیکسل مشاهده کنید.

6- تعداد هاردها و ظرفیت قابل پشتیبانی: تعداد و ظرفیت هاردهای قابل اتصال به دستگاهNVR محدود است.در نظر داشته باشید که اگر نیاز به ضبط تصاویر برای مدت طولانی دارید باید حتما این موضوع را از قبل پیش بینی کنید.

نظر خود را ارسال کنید

مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0